Využití rekonstruovaných prostor na ESF MUNI v SIMU+

Učebny na Ekonomicko-správní fakultě MUNI jsou i přes pandemii využívány.

4. 1. 2021

Výuka probíhá on–line. Sice bez prezenční přítomnosti studentů, ale lektoři tyto učebny i nadále využívají, včetně veškeré techniky. Snaží se tak maximálně simulovat prezenční formu výuky. Pořízená IT technika z projektu SIMU+ je tak i v tomto období využívána velmi intenzivně, jelikož je zcela nezbytná pro distanční výuku, práci se studenty, výměnu a sdílení studijních materiálů. V rekonstruovaných místnostech také probíhal zkušební provoz a řešilo se dílčí do vybavování těchto prostor.
Do učeben byly například instalovány kamery a mikrofony, které lektoři společně s nakoupenou IT technikou k výuce využívají. Kanceláře akademiků nejsou totiž pro on-line výuku vyhovující. Lektoři potřebují přednášenou látku kreslit a popisovat na tabule, promítat na interaktivní plochy, případně je pro výklad učiva nezbytný větší prostor učebny. Lektoři nejsou v učebnách také nikým rušeni a soustředí se pouze na komunikaci se studenty.