Výstavba infrastruktury

V rámci této části projektu je vybudováno v českém i středoevropském měřítku unikátní Simulační centrum LF MU (SIMU), které slouží studentům studijních programů Všeobecné a Zubní lékařství.

Moderní nízkoenergeticky koncipovaná budova simuluje reálné nemocniční prostředí, počínaje urgentním příjmem s plně vybavenou maketou sanitního vozu, přes heliport, operační sály, JIP, porodní sál, vyšetřovny, stomatologické ordinace, až po standardní nemocniční pokoje. Díky simulátorům (jednodušším i s vysokou měrou věrnosti) mají studenti možnost vyzkoušet si běžné, složitější i velmi komplikované úkony, které budou muset v budoucí klinické či soukromé praxi ovládat, ale které si při současném modelu výuky nemají šanci osvojit.

Stavba SIMU, které je součástí Univerzitního kampusu Bohunice, byla zahájena v červenci 2018 a dokončena v polovině roku 2020.

Výuka v SIMU?

Výuka v SIMU byla zahájena po dokončení stavby a vybavení budovy. První studenti nastoupili v podzimním semestru 2020. Do roku 2022 bude výuka probíhat ve zkušebním provozu, přičemž zapojení studentů do simulační výuky bude postupné. Od podzimního semestru 2022 bude SIMU již celou svou kapacitou sloužit k výuce na LF MU.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info