Simulační dráha dokončena

Na dvoře Pedagogické fakulty ul. Poříčí 7-9, Brno byla v rámci projektu SIMU+ dokončena a předána do užívání simulační dráha.

20. 4. 2022

Dráha se sestává z tyfloinženýrských prvků odstraňujících tvrdé bariéry. Smyslem vybudování této dráhy je osvojení užívání těchto prvků studenty, budoucími učiteli, aby mohli ve své budoucí pedagogické praxi lépe pracovat s žáky se zrakovým postižením. Nové tyfloinženýrské prvky jsou citlivě zakomponovány do nově rekonstruovaného dvorního traktu tak, že si jich běžný kolemjdoucí už ani nevnímá. Setkává se s nimi totiž neustále při své cestě po městě, ale pro slabozraké občany jsou nepostradatelným pomocníkem ke zlepšení jejich mobility. Výuka na těchto prvcích byla zahájena v jarním semestru 2022 a studenti mají k dispozici nejen simulaci různých povrchů, vodících linií a překážek v terénu, ale také mají k dispozici vysílačku a akustický maják. Nové pomůcky budou sloužit v rámci nácviku oftalmopedických technik.