INCIDENT #35: Zažij SIMU na vlastní kůži!

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity v září 2020 spustila provoz Simulačního centra LF MU (SIMU), nejmodernějšího simulačního centra ve střední Evropě. Nyní, ku příležitosti Dne otevřených dveří LF, vydává speciální promo video. V pátek 15. ledna 2021 v pravé poledne bylo zveřejněno promo video na YouTube kanálu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.

15. 1. 2021

SIMU poskytuje zcela nový pohled na výuku Všeobecného i Zubního lékařství. Doplňuje studijní programy o jedinečný aspekt osvojení si jednotlivých technik a postupů na simulátorech. Při studiu na LF MU studenti mají unikátní možnost zažít propojení simulační medicíny s praxí na klinikách fakultních nemocnic.

SIMU je vybaveno podobně jako reálná nemocnice: heliport na střeše, operační sály, jednotky intenzivní péče, zdravotnická technika a simulátory. O tom ale SIMU není. SIMU je především o možnostech, jak si vyzkoušet a zažít všechny lékařské postupy na vlastní kůži. Od těch jednodušších až po ty nejsložitější. Jen tady si studenti mohou vše natrénovat, aniž by ohrozili život pacienta. SIMU je místem, kde není hříchem udělat chybu, ale naopak hříchem je z chyby se nepoučit.

"Zažijte prostřednictvím videa to, co budou během studia prožívat studenti Lékařské fakulty MU. Výuka v SIMU byla zahájena v říjnu. Studenti, kteří již inovovanou výuku absolvovali, jsou nadšeni. Dovolím si parafrázovat, že se jedná o úplně novou úroveň výuky. Jsem nesmírně rád, že můžeme pohled do Simulačního centra, na které jsem patřičně hrdý, nabídnout nejen uchazečům o studium na Masarykově univerzitě, ale i široké veřejnosti," uvádí k promo videu prof. MUDr. Petr Štourač, Ph.D. ředitel Simulačního centra LF MU a proděkan pro rozvoj a studium v klinických oborech všeobecného lékařství Lékařské fakulty MU.