Využití vybavení pořízené z projektu SIMU+

I v jarním semestru akademického roku 2021/2022 bylo na Fakultě sportovních studií ve výuce využíváno vybavení pořízené z projektu SIMU+.

27. 4. 2022

Kromě tradičně oblíbeného systému pro tracking hráčů, byl intenzivně využíván přístroj BodPod (Analyzátor tělesného složení). Přístroj BodPod našel uplatnění v předmětech Výživa a Výživové programování ve sportu, kde mají studenti možnost prakticky si vyzkoušet měření na tomto přístroji a následně zpracovat získané údaje v oblasti analýzy tělesného složení. V dalších předmětech byly využívány siloměrné plošiny, na nichž bylo určováno těžiště těla hráčů a zkoumány síly působící na podložku. Získaná data studenti zpracovávali, vyhodnocovali a graficky znázorňovali.