Stavba tyfloinženýrských prvků

Klíčová aktivita KA 5, realizovaná na Pedagogické fakultě se posunula do finální fáze realizace, a to do stavby tyfloinženýrských prvků.

11. 1. 2021

Pedagogická fakulta (PdF) již má nakoupené všechny plánované pomůcky pro studijní program Logopedie. Poslední část aktivit PdF v rámci projektu SIMU+ je stavba tyfloinženýrských prvků ve vnitrobloku budovy na ul. Poříčí v Brně. Stavba se oproti původnímu harmonogramu mírně zpozdila, neboť ji bylo nutné zkoordinovat s výstavnou menzy. Ve vnitrobloku budou vybudovány speciální tyfloinženýrské prvky, které pomohou studentům simulovat situace, které zažívají nevidomí při svém pohybu v centrech měst. Lépe tak budou moci pochopit veškerá specifika a funkčnost všech prvků, se kterými se denně potkáváme, ale zároveň si jich třeba ani nevšimneme. Smlouva o dílo na stavbu těchto prvků a související stavbu menzy PdF, byla podepsána na konci roku 2020 a hned na začátku ledna byla stavba zahájena. Nyní probíhají především práce v interiéru bývalé tělocvičny, která bude na menzu přeměněna a stavba tyfloinženýrských prvků bude probíhat, jakmile se práce přesunou i do exteriéru na dvůr fakulty. Stavební část by měla být dokončena do konce roku 2021 s následnou kolaudací.