Specializované učebny pro studijní program Politologie opět plně využívány

Pandemie způsobená šířením onemocnění COVID-19 as ní související opatření ze strany státu ale i univerzity znamenaly pro využívání specializované učebny a jejího vybavení velkou výzvu.

29. 3. 2022

Distanční výuka zkomplikovala přístup k softwarovým a hardwarovým nástrojům, které nelze snadno přenést do online prostředí. V dané situaci se však dostaly do popředí platformy, které umožňovaly studentům a vyučujícím dálkový přístup například k tvorbě dotazníkových či experimentálních skriptů. Ukázalo se, že díky pořízení tohoto typu vybavení se podařilo do velké míry udržet nastavené náplně některých specializovaných kurzů. Přesto však byly stále přítomny nepřekonatelné překážky k dosažení stavu, kdy bude studentům a jejich vyučujícím poskytnuta maximální možnost komplexního a plnohodnotného využívání především hardwarových řešení.

S opětovným návratem prezenční výuky a zapojením vybavení učebny jako celku se tak mohly naplno rozjet i ty typy aktivit, kterých během online výuky nebylo možné dosáhnout. Studenti si tak opět mohou učit a zdokonalovat v pokročilých technikách sběru dat, a osvojit si znalosti a dovednosti, které jim během pandemických opatření chyběly. Na fotce studenti při výuce metody snímání pohybu očí a práci s eye-trackerem.